Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 430X NERA s Husqvarna EPOS™

Kód: 970717817
Novinka
Značka: HUSQVARNA
4 433,80 €
prijímame predobjednávky
Domček Husqvarna 400
Husqvarna set titánových nožov
Inštalácia veľká
Referečná stanica Husvarna
Veľká inštalačná sada Husqvarna
Zimná údržba Husqvarna

Robotická kosačka bez vodičov pre veľké komplexné trávniky do 3200 m². Husqvarna Automower® 430X NERA je robotická kosačka na komplexné trávniky s rozlohou do 3200 m². Získajte presné kosenie s virtuálnym ohraničením pomocou aplikácie Automower® Connect a súpravy EPOS™ Plug-in, ktorá eliminuje riziko prerušenia vodičov

Detailné informácie

Podrobný popis

Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 430X NERA s Husqvarna EPOS™

 

Robotická kosačka bez vodičov pre veľké komplexné trávniky do 3200 m². Husqvarna Automower® 430X NERA je robotická kosačka na komplexné trávniky s rozlohou do 3200 m². Získajte presné kosenie s virtuálnym ohraničením pomocou aplikácie Automower® Connect a súpravy EPOS™ Plug-in, ktorá eliminuje riziko prerušenia vodičov. Inteligentné funkcie ako napríklad vyhýbanie sa objektom znižujú riziko neplánovaných zastávok a virtuálna mapa vytvorená pomocou systému GPS umožňuje používať riadenie zón Automower®. To vám umožňuje jednoducho riadiť starostlivosť o trávnik prostredníctvom mobilného telefónu, v ktorom viete vytvoriť pracovné oblasti s rôznymi nastaveniami a dočasnými zakázanými zónami. Kosačku 430X NERA môžete tiež integrovať do vašej inteligentnej domácnosti, vďaka čomu môžete používať hlasové ovládanie pomocou funkcií Alexa alebo Google Home alebo využívať rutiny IFTTT.

*Pri nákupe kosačky Husqvarna Automower® 310E NERA s Husqvarna EPOS™ sa odporúča vykonať kontrolu záhrady našim technikom.

2653

 

Vlastnosti:

 • Možnosť inštalácie bez vodičov
 • Automower® Zone Control s technológiou AIM
 • Detekcia a vyhýbanie sa prekážkam
 • Automower® Connect
 • Technológia Husqvarna EPOS
 • Navigácia s pomocou GPS
 • Technológia Husqvarna AIM (Automower® Inteligentné mapovanie)
 • Vynikajúca interakcia
 • Inteligentné pripojenie pomocou IFTTT
 • Automower® Access
 • Port pre príslušenstvo kosačky Automower®
 • Automower® X-Line
 • Navádzanie pomocou Husqvarna EPOS™
 • Ochrana proti krádeži pomocou GPS
 • FOTA - bezdrôtová aktualizácia firmware
 • Protimrazová ochrana
 • GeoFence
 • Automatické zvládanie priechodov - patentované
 • Timer (časovač) podľa počasia
 • Rewilding Mode
 • Kosenie na mieste
 • Funkcia TargetHeight pre lepšiu kvalitu trávnika
 • Kosenie po špirále
 • Profily
 • Elektricky ovládané nastavenie výšky kosenia
 • Jednoduché čistenie
 • Nízke emisie oxidu uhličitého

 

Možnosť inštalácie bez vodičov

Rad Automower® NERA so systémom Husqvarna EPOS™ vám poskytuje voľnosť, aby ste si úplne prispôsobili údržbu trávnika vytváraním virtuálnych hraníc pomocou satelitnej technológie namiesto fyzických vodičov.

OP-755301 

 

Automower® Zone Control s technológiou AIM

Funkcia Automower® Zone Control umožňuje jednoducho vytvárať pracovné oblasti s rôznymi nastaveniami a dočasnými zakázanými zónami. Poskytuje vám väčšiu kontrolu nad trávnikom. Na každú oblasť môžete použiť rôzne plány a výšky kosenia alebo zabrániť robotickej kosačke v kosení vo vybraných oblastiach.

yz-212169_1

 

Detekcia a vyhýbanie sa prekážkam

Zabudovaný radar pomáha kosačke zisťovať objekty a vyhýbať sa im, čím znižuje riziko neplánovaného zastavenia. Režim detekcie znižuje rýchlosť a zmierňuje kolízie a režim vyhýbania zabezpečí, že sa kosačka odvráti od prekážky a vyhne nárazu.

HL-242149

 

Automower® Connect

Vychutnajte si pohodlie diaľkového ovládania zo smartfónu ‌‌‌‌pomocou aplikácie Husqvarna ‌‌Automower® Connect. Okrem iného môžete svoju robotickú kosačku Husqvarna spravovať a monitorovať, meniť jej nastavenia a získať ľahký prístup k informáciám a tipom, s ktorými bude údržba trávnika bez starostí. V závislosti od modelu je k dispozícii mobilné pripojenie, pripojenie Wi-Fi a Bluetooth.

qj-528374

 

Technológia Husqvarna EPOS

Satelitná technológia Husqvarna EPOS™ (Exact Positioning Operating System) poskytuje centimetrovú presnosť a umožňuje vám vytvárať virtuálne ohraničenie. Prelomová technológia robotických kosačiek Automower®, ktorá ponúka ľahkú a flexibilnú starostlivosť o trávnik bez nutnosti použitia fyzických vodičov. V dôsledku toho zaniká riziko prerušenia vodiča.

OP-755301

 

Navigácia s pomocou GPS

Navigácia s pomocou GPS zaisťuje rovnomerné kosenie celej vašej záhrady. Začína sa tým, že systém vytvorí mapu trávnika vrátane miest, kde sú nainštalované ohraničovacie a navádzacie vodiče. Kosačka Husqvarna Automower® potom zodpovedajúcim spôsobom upraví svoj vzor kosenia, aby zabezpečila vynikajúci výsledok kosenia.

yz-212169_1

 

Technológia Husqvarna AIM (Automower® Inteligentné mapovanie)

Technológia Husqvarna AIM využíva vstavané GPS a senzory na vašej robotickej kosačke na vytvorenie virtuálnej mapy trávnika a taktiež umožňuje rad šikovných funkcií kosačky Automower®. Virtuálna mapa je viditeľná v aplikácii Automower® Connect, rovnako ako ohraničujúce a navádzacie vodiče. S technológiou AIM môžete aplikáciu používať na vytváranie pracovných oblastí s rôznou výškou kosenia a rôznym plánom kosenia (individuálne nastavenie pracovného času v jednotlivých pracovných oblastiach) alebo na definovanie dočasne zakázaných zón. Kosačku Automower® je možné tiež sledovať v reálnom čase pomocou Automower® Connect.

h810-0993_2

 

Vynikajúca interakcia

Je kompatibilná so službami Amazon Alexa, Google Home a IFTTT pre pohodlné hlasové ovládanie a aktualizácie stavu. Týka sa to všetkých modelov Husqvarna Automower® s mobilným pripojením alebo pripojením Wi-Fi, čo vám umožňuje vykonávať hlasové príkazy, ako je spustenie, zastavenie a parkovanie, získavať aktualizácie stavu z kosačky jednoduchým vyslovením príkazu pre hlasového asistenta, používať ju v postupoch IFTTT a podobne. S aplikáciou Automower® Connect môžete svoju robotickú kosačku tiež integrovať so systémom Gardena Smart System, aby kosenie a zavlažovanie fungovali spoločne.

NR-699171

 

Inteligentné pripojenie pomocou IFTTT

Použite Inteligentné prepojenia v aplikácii Automower® Connect alebo si vytvorte vlastné flexibilné postupy s apletmi IFTTT s cieľom ešte viac integrovať kosačku Automower® do vašej inteligentnej domácnosti. Chcete kosačku zaparkovať, keď sa vaše deti vrátia zo školy alebo keď predpoveď počasia informuje o silnom daždi? Alebo ju dokonale zosynchronizovať s počasím? Vytváranie apletov IFTTT („If This, Then That“, teda „Ak toto, potom tamto“) je zadarmo a ich používanie je jednoduché.

husqvarna-automower-430x-nera-12-scaled-720x476

 

Automower® Access

Rozhranie Automower® Access s farebným displejom vo vysokom rozlíšení, ovládacím kolieskom a indikátormi stavu ponúka plynulé a intuitívne ovládanie kosačky. Dizajnové prevedenie s ikonami sa intuitívne integruje s aplikáciou Automower® Connect a poskytuje jednoduché užívateľské prostredie.

H320-0954

 

Port pre príslušenstvo kosačky Automower®

Port pre príslušenstvo umožňuje zapojiť príslušenstvo pre ďalšie funkcie a technológie a je dostupný v rade Automower® NERA. Jedným z príkladov je súprava modulu Husqvarna EPOS™, ktorá ponúka možnosť bezdrôtovej inštalácie na prispôsobenie trávnika.

OI-564683

 

Automower® X-Line

Husqvarna Automower® X-Line je náš najlepšie vybavený rad, navrhnutý pre tých, ktorí chcú špičkovú robotickú kosačku na trávu. Je vybavená balíčkom funkcií X-Line, vrátane aplikácie Automower® Connect s GPS sledovaním pre prípad krádeže, navigáciou s pomocou GPS, LED svetlometmi, predným gumovým nárazníkom a dizajnom karosérie X-Line.

H320-0957b_1

 

Navádzanie pomocou Husqvarna EPOS™

Navádzanie Husqvarna EPOS™ automaticky vypočíta optimálnu trasu do a z nabíjacej stanice bez potreby fyzického navádzacieho vodiča. Zároveň bude meniť trasu kosačky po trávniku, aby sa zabránilo nežiaducim koľajam. Táto funkcia je dostupná len vtedy, keď je kosačka Automower® NERA vybavená prídavnou súpravou Husqvarna EPOS™

 LC-144848

 

Ochrana proti krádeži pomocou GPS

Kosačka je vybavená modulom GPS pre sledovanie aktuálnej polohy kosačky, ktoré minimalizuje riziko krádeže. Prostredníctvom aplikácie Automower Connect® sa do vášho zariadenia budú odosielať upozornenia, vďaka ktorým budete vždy vedieť, kde sa vaša kosačka nachádza.

 H320-0883

FOTA - bezdrôtová aktualizácia firmware

Pomocou aplikácie Automower® Connect môžete sami jednoducho vykonávať aktualizácie softvéru a získavať tak nové funkcie a aktualizácie.

IE-886465

 

Protimrazová ochrana

Robotická kosačka automaticky preruší plán kosenia v mrazivých podmienkach, čím pomáha chrániť trávnik.

NR-699171

 

GeoFence

Ak sa kosačka presunie mimo preddefinovanú oblasť, budete na to upozornení v aplikácii, čím sa minimalizuje riziko krádeže. Pomocou aplikácie Automower® Connect jednoducho definujte oblasť GeoFence a vždy budete vedieť, kde sa kosačka nachádza.

 2653

 

Automatické zvládanie priechodov - patentované

Husqvarna Automower® automaticky rozpozná úzky priechod a prejde aj tým najužším. Pri prejazde úzkymi miestami mení dráhu, aby nedochádzalo k vytváraniu nepekných koľají.

11

 

Timer (časovač) podľa počasia

Kosačka Husqvarna Automower® vie svoju pracovnú dobu prispôsobiť počasiu, čo znamená, že v čase rýchleho rastu trávy pracuje oveľa dlhšie. Za slnečného a suchého počasia alebo ku koncu sezóny kosí kratšiu dobu - tým šetrí trávnik a zároveň sa menej opotrebováva.

H320-0437_TIF

 

Rewilding Mode

Režim Rewilding je navrhnutý tak, aby do vašej záhrady vrátil prírodu. Po aktivácii automaticky vyčlení 10 % vášho trávnika do zóny pre obnovu divočiny. Kosačka Automower® ponechá túto oblasť nedotknutú tak dlho, ako budete chcieť, a vy môžete kedykoľvek zmeniť veľkosť, tvar, presunúť alebo odstrániť zónu obnovy divočiny. Táto funkcia je k dispozícii na nasledujúcich modeloch: 405X, 415X, 430X NERA, 435X AWD a 450X NERA a používatelia budú o aktualizácii informovaní prostredníctvom aplikácie Automower® Connect. Modely 430X NERA a 450X NERA potrebujú na použitie režimu Rewilding Mode inštaláciu ohraničujúceho vodiča.

SV-899145

 

Kosenie na mieste

Špeciálny režim pre rýchle pokosenie menšej plochy s vyššou trávou. To je užitočné napríklad pri kosení v miestach, kde stával záhradný nábytok a na jeho mieste zostala nepokosená tráva. Kosačku umiestnite na požadované miesto a zvoľte režim Kosenie na mieste. Kosačka bude kosiť v úzkych špirálach a po dokončení bude pokračovať v automatickom režime.

OA-007215

 

Funkcia TargetHeight pre lepšiu kvalitu trávnika

Pre lepšiu kvalitu trávnika funkcia TargetHeight znižuje automaticky výšku kosenia z MAX na definovanú výšku na dobu 10 dní.

2649

 

Kosenie po špirále

Pre efektívne kosenie v oblastiach s vysokou trávou je možné aktivovať režimy kosenia na mieste alebo kosenia pošpirále. Keď je aktivovaná funkcia kosenia po špirále, senzory žacieho kotúča rozpoznajú, keď kosačka vojde do oblasti s vyššou trávou, a automaticky prepnú technológiu kosenia na systematický špirálový vzor. Režim Kosenia na mieste je určený na rýchle kosenie menšej plochy s vyššou trávou. Je to veľmi užitočné napríklad na miestach pod záhradným nábytkom po tom, čo sa tento nábytok premiestni. Umiestnite kosačku na požadované miesto a vyberte režim Kosenia na mieste. Kosačka bude kosiť v úzkych špirálach a po dokončení bude pokračovať v automatickom režime.

 22

 

Profily

Vytvorte si niekoľko profilov s individuálnymi nastaveniami, čím si uľahčíte používanie kosačky na viacerých miestach. Pomenovaním profilov a inštalácií si uľahčíte prepínanie medzi rôznymi nastaveniami priamo v menu kosačky.

h310-1754

 

Elektricky ovládané nastavenie výšky kosenia

Elektrické nastavenie výšky kosenia umožňuje pohodlné nastavenie požadovanej výšky prostredníctvom aplikácie Husqvarna Automower® Connect. Nastavenie je dostupné aj v hlavnej ponuke kosačky.

H320-0264(1)

 

Jednoduché čistenie

Vonkajšiu a spodnú časť robotickej kosačky môžete jednoducho umývať záhradnou hadicou. Odnímateľný horný kryt a telo pre jednoduché čistenie a voľný prístup ku všetkým častiam.

H320-1130_TIF 

Nízke emisie oxidu uhličitého

Pri výbere tohto výrobku si môžete byť istí, že počas aktívneho používania produkuje v porovnaní s tradičným benzínovým výrobkom menej uhlíkových emisií. Tento akumulátorový výrobok neprodukuje počas používania žiadne emisie CO2, no stále poskytuje výkon a kvalitu, ktoré očakávate od výrobku Husqvarna. Je však dôležité poznamenať, že emisie CO2 vznikajú pri ďalších fázach životného cyklu výrobku, ako sú výroba, nabíjanie a likvidácia po skončení jeho životnosti.

OI-564683

 

Technické parametre

 • EPOS™ modulu Číslo výrobku:  970 53 52‑55
 • Pracovná kapacita:  3 200 m²
 • Typ ohraničenia:  Virtuálny
 • Maximálny sklon v blízkosti ohraničujúceho vodiča:  25 %
 • Maximálny sklon vo vnútri pracovnej plochy:  50 %
 • Max. aktívny čas:  24 h
 • Systém hľadania:  Navádzací systém EPOS™
 • Následuj navádzací vodič:  Virtuálna prepravná cesta
 • Systém nabíjania:  Automatický     
 • Hmotnosť, kg:  15 kg
 • Rozmery výrobku, dĺžka:  75 cm
 • Rozmery výrobku, šírka:  54 cm
 • Rozmery výrobku, výška:  30 cm      
 • Farba:  Šedivá
 • Hladina hluku vnímaná:  56 dB(A)
 • Index ochrany (IP kód):  IPX5
 • Typ akumulátora:  Li-Ion
 • Kapacita akumulátora, Ah:  5 Ah
 • Nabíjací prúd (A):  4,2 A
 • Priemerný čas kosenia na jedno nabitie:  100 min
 • Typická doba nabíjania:  40 min
 • Priemerná mesačná spotreba energie pri maximálnom používaní:  10 kWh     
 • Systém kosenia:  3 otočné rezné nože
 • Výška kosenia, max., mm:  60 mm
 • Výška kosenia, min., mm:  20 mm
 • Šírka záberu, cm:  24 cm
 • Nastavenie výšky kosenia:  Elektrické
 • Ochranný disk:  Áno
 • Obojsmerné otáčanie kosiaceho disku:  Áno 
 • Klávesnica:  Otočné koliesko, displej a stavová LED/ apl.
 • Informačný panel:  Farebný displej TFT 2,8” QVGA
 • Bezdrôtové pripojenie:  Bluetooth®, Celulárne, Wi-Fi
 • Riadená aplikáciou:  Automower® Connect
 • Integrácia s inteligentnou domácnosťou:  Áno
 • Aktualizácia firmvéru:  FOTA    
 • GPS Sledovanie:  Áno
 • Geoplot:  Áno
 • PIN kód:  Áno
 • Alarm:  Áno
 • Senzor zdvihnutia:  Áno
 • Senzor náklonu:  Áno
 • Detekcia objektov:  Radarový snímač

 

Obsah balenia:  husqvarna-450x-nera-2

 • 1x Robotická kosačka HUSQVARNA Automower 430X NERA s Husqvarna EPOS™

Dodatočné parametre

Kategória: Robotické kosačky
Hmotnosť: 23.5 kg
Čas kosenia: 120 minút
Čas nabíjania: 40 minút
GPS sledovanie: áno
Hlučnosť: 60 dB
Max. pracovný sklon: 50%
Maximálna pracovná plocha: 3200 m²
Počet pracovných zón: 4
Pripojiteľnosť: GSM - Online App
Šírka záberu: 24 cm
Výška kosenia: 20 - 60 mm

Ako nainštalovať robotickú kosačku

Ako pracuje

O koncepte kosenia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: